Forum Genç

ﻮєภςlєгเภ єภ ๒üאüк קคאlคşเ๓ קlคtŦ๏г๓ย
 
AnasayfaAnasayfa  TakvimTakvim  SSSSSS  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 
 

 Age Of Empires III + Ek Paketler

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
ReDBuL™

avatar

Mesaj Sayısı : 34
Kayıt tarihi : 06/01/09
Yaş : 27

MesajKonu: Age Of Empires III + Ek Paketler   Perş. Ocak 08, 2009 12:09 pm

Age Of Empires III + Ek Paketler


Age Of Empires IIIYÜKLEYEN : TÜRK
TÜRÜ : STRATEJİ
ÇIKIŞ TARİHİ: 2005
Sürüm Adı : Age Of Empires III
Serial : DXR32-X44M7-CYTCX- P6H6P-97CPG
Crack : Mevcut
Dosya Türü : Sanal Sürücü
Açabilmeniz için önerdiğimiz program : Alcohol %120 (Programa ulaşmak için tıklayınız)

--------------------------------------------------------------------------------


RapidShare Bağlantıları:
CD 1
rapidshare.com Age_of_Empires_III_CD_1_FULL_TURK.part1.rar
rapidshare.com Age_of_Empires_III_CD_1_FULL_TURK.part2.rar
rapidshare.com Age_of_Empires_III_CD_1_FULL_TURK.part3.rar
rapidshare.com Age_of_Empires_III_CD_1_FULL_TURK.part4.rar
rapidshare.com Age_of_Empires_III_CD_1_FULL_TURK.part5.rar
rapidshare.com Age_of_Empires_III_CD_1_FULL_TURK.part6.rar
rapidshare.com Age_of_Empires_III_CD_1_FULL_TURK.part7.rar
rapidshare.com Age_of_Empires_III_CD_1_FULL_TURK.part8.rar

CD 2
rapidshare.com Age_of_Empires_III_CD_2_FULL_TURK.part1.rar
rapidshare.com Age_of_Empires_III_CD_2_FULL_TURK.part2.rar
rapidshare.com Age_of_Empires_III_CD_2_FULL_TURK.part3.rar
rapidshare.com Age_of_Empires_III_CD_2_FULL_TURK.part4.rar
rapidshare.com Age_of_Empires_III_CD_2_FULL_TURK.part5.rar
rapidshare.com Age_of_Empires_III_CD_2_FULL_TURK.part6.rar
rapidshare.com Age_of_Empires_III_CD_2_FULL_TURK.part7.rar

CD 3
rapidshare.com Age_of_Empires_III_CD_3_FULL_TURK.part1.rar
rapidshare.com Age_of_Empires_III_CD_3_FULL_TURK.part2.rar
rapidshare.com Age_of_Empires_III_CD_3_FULL_TURK.part3.rar
rapidshare.com Age_of_Empires_III_CD_3_FULL_TURK.part4.rar
rapidshare.com Age_of_Empires_III_CD_3_FULL_TURK.part5.rar
rapidshare.com Age_of_Empires_III_CD_3_FULL_TURK.part6.rar
rapidshare.com Age_of_Empires_III_CD_3_FULL_TURK.part7.rar

--------------------------------------------------------------------------------

Oyun Hakkında:
Platform: PC
Tür: Strateji
Multiplayer: Var
Yayıncı: Microsoft
Yapımcı: Ensemble Studios
Çıkış Tarihi: 2005 Ekim

Min. Sistem:
Windows XP, 1.4 Ghz ya da üzeri işlemci, 256 MB RAM, 2 GB HDD Alanı, 64 MB T&L Destekli Ekran kartı

Strateji türü ortaya çıkmasından itibaren diğer türlerle karşılaştırıldığında hep oyun dünyasında sınırları oldukça net çizilmiş bir kavram olarak karşımıza çıktı. Bunda türün ortaya koyduğu konu, oynanış gibi karakteristik özelliklerin sürekli oldukça benzer kalıplarda oyunculara sunulmasının da payı büyük. Bu yüzden oyun geliştiricileri için iyi bir strateji oyunu geliştirmek oldukça riskli ve zor bir süreç. Özellikle neredeyse doyum noktasına ulaşmış bir kitleye sunulacak yapım yaratıcılığın sınırlarını sonuna kadar zorlayabilecek iddiaya sahip olmalı. Bu yüzden son yıllarda piyasada yoktan var edilen strateji yapımlarını parmakla sayabilmek mümkün. Bu çıkmazdan kurtulabilen yapımlar ise çoktan klasikleşmiş olan seri oyunların devamı oluyor. Ancak bunun yanında iyi lanse edilen ve kaliteli yeni yapımların ise türün oyuncularının tüketim anlayışı içerisinde kabul görmesi çok daha zaman alıyor.
Strateji oyuncusu profiline baktığımızda değişim beklentilerinin de bu yüzden yeni nesil oyunlardan çok serilerin devamı niteliğindeki oyunlar üzerine odaklandığını görmek mümkün. Örneğin birilerinin çıkıp adı duyulmamış bir strateji geliştirdiğini açıklaması oyuncularda heyecan yaratmasa da Age of Empires III ya da Civilization IV hazırlıyoruz denildiği zaman büyük heyecan yaratıyor. Tabi tüm bunların yanında son yıllarda oyun sektöründe meydana gelen konsola yöneliş hareketinin de strateji türünü olumsuz yönde etkilediğini söylemek mümkün.
Oyun sektörü açısından oldukça yoğun sayılabilecek bir sonbahar mevsiminde strateji türünün vazgeçilmezleri de beklenen yeni versiyonlarıyla boy göstermeye başlıyor. Türün markalaşmış isimlerinin başında gelen yapımlardan biri olan Age of Empires serisinin 3. yapımı yine saygıdeğer Ensemble Studios tarafından geliştirildi ve Microsoft çatısı altında yayınlanıyor. Age of Empires III iddialı basın açıklamaları, ekran görüntüleri, videolar ve son olarak oynanabilir demosuyla geliştirme süreci boyunca gündemimizi oldukça meşgul etti. Ve nihayet yapımı tam versiyon olarak oynama şansına eriştik. 3 CD'den oluşan yapımın aynı zamanda yine 3 CD'ye ek olarak yapım sürecini anlatan ve içersinde soundtrack ve videolar barındıran 1 DVD, The Art of Empires adlı bir kitap ve poster içeren koleksiyonculara özel bir "collector's edition" versiyonu da bulunuyor.
Age of Empires III ile ilgili bilinmesi gereken en önemli detay, konu çerçevesinin serinin önceki yapımlarına göre daraltılmış olduğu. Yapımcı serinin genel konseptine sadık kalarak farklı bir temayla oyunculara farklı bir deneyim yaşatmayı amaçlıyor. Yapım, geneli itibarıyla sömürgecilik anlayışının hüküm sürdüğü, Amerikanın yepyeni bir dünya olarak keşfedildiği endüstriyel çağın başlangıcındaki yılları konu alıyor. Sömürgecilik ve yeni dünyadaki koloniler kavramlarının oyuna eklediği en ilginç özelliklerden ilki "XP&Level" adlı puanlama sistemi. Bu sistem sayesinde oyun içerisinde geçirdiğiniz vakit zarfında tecrübe puanları kazanarak levelimizi yükseltiyoruz. Elde ettiğimiz bu tecrübe puanlarını hem kısa vadede oyun içersinde, hem de uzun vadede oyunun genelinde kullanarak değerlendiriyoruz. Bu noktada "Home City" kavramından bahsetmemiz gerekiyor. Yeni yapımda her ırka ait bir başkent bulunuyor. Çeşitli ihtiyaçlarınızı başkentinizden koloninize göndermeniz böylece mümkün halde getirilmiş. Başkentinizden koloninize gönderebilecekleriniz oyun içerisinde edindiğiniz tecrübe puanlarına bağlı olarak oyuna girmeden açtığınız ve isteğiniz şekilde özelleştirebildiğiniz kart gurupları yardımıyla belirleniyor. Ekonomik, askeri, stratejik ya da araştırmaya yönelik bu destek kartlarını daha sonra oyun içerisinde bulunduğumuz çağlara ve oyun içerisinde edindiğimiz XP döngüsüne göre kullanıyoruz. Kartlardan bazıları oyun içerisinde bir kez kullanılabilirken, bazı kartları ise sınırsız kullanmak mümkün. Her ırkın başkentinin kendine has özellikleri ve mimarisi oyuna yansıtılmaya çalışılmış. Home City aynı zamanda oyunun menü sisteminin arka planı olma özelliğini taşıyor. Topladığınız puanlarla Home City levelini artırarak burada bulunan binalarınızın görünüşünde de çeşitli değişikliklerde yapmak mümkün. Bunu şu şekilde de açıklayabiliriz; kazandığınız başarılar ve kaydettiğiniz ilerlemeler çoğaldıkça başkentinizin nüfuzu ve gücü de artıyor.

Ekran Görüntüleri:


--------------------------------------------------------------------------------

Age of Empires III - The WarChiefsYÜKLEYEN : TÜRK
TÜRÜ : STRATEJİ
ÇIKIŞ TARİHİ: 2006
Sürüm Adı : Age of Empires III - The WarChiefs
Serial : KMRHK-RG4RG-YqRGB-4JVYX-TWRG8
Crack : Mevcut
Dosya Türü : Sanal Sürücü
Açabilmeniz için önerdiğimiz program : Alcohol %120 (Programa ulaşmak için tıklayınız)

--------------------------------------------------------------------------------

Not: Bu Oyun Age of Empires III Ek Paketidir Age of Empires III Olmadan Calışmaz !!!!!!


--------------------------------------------------------------------------------


RapidShare Bağlantıları:
rapidshare.com Age_of_Empires_III_-_The_WarChiefs_FULL_TURK.part1.rar
rapidshare.com Age_of_Empires_III_-_The_WarChiefs_FULL_TURK.part2.rar
rapidshare.com Age_of_Empires_III_-_The_WarChiefs_FULL_TURK.part3.rar
rapidshare.com Age_of_Empires_III_-_The_WarChiefs_FULL_TURK.part4.rar
rapidshare.com Age_of_Empires_III_-_The_WarChiefs_FULL_TURK.part5.rar
rapidshare.com Age_of_Empires_III_-_The_WarChiefs_FULL_TURK.part6.rar
rapidshare.com Age_of_Empires_III_-_The_WarChiefs_FULL_TURK.part7.rar


--------------------------------------------------------------------------------

Oyun Hakkında:
Türü: Strateji
Yapımcı: Ensemble Studios
Yayıncı: Microsoft
Çoklu Oyuncu: Var
Çıkış Tarihi: 20 Ekim 2006

Sistem Gereksinimi:Windows XP, 1.4 Ghz ya da üzeri işlemci, 256 MB RAM, 2 GB HDD Alanı, 64 MB T&L Destekli Ekran kartı
Güney ve Kuzey Amerika’daki eski medeniyetleri pek fazla bilmezdim. Maya, Aztec, Kızılderililer vs… belgesellerden izlediğim kadarıyla, karşıma rast gelirse bakardım. Öyle araştırmışlığım veya derinlere dalmışlığım yoktu. Bir gün tanıştığım Umut adında bir arkadaşım, beni bu tür davalara sardırdı. Eski Meksika Şamanlarının sonuncusu kabul edilen Kızılderili Büyücü Don Juan’ı bir anda silip süpürdüm. Carlos Castaneda’nın bu 12 kitaplık serisi, bir anda kütüphanemde kendine yer buldu. Age of Empires 3’ün de ek görev paketi, bir süredir gündemimde olan, Amerika yerlilerini içine alıyordu. Bende bu durumda kayıtsız kalamadım.
Savaş başlasın
Age of Empires 3, çıktığında tartışmalı olmuştu. Açıkçası ben beğenmiştim, ancak çevremdeki fazı AOE müdavimleri, yapımın sisteminin ve dengesinin bozulduğunu söylüyordu. Böyle tartışmalı bir ortamda AOE 3’ün ek görev paketiyle baş başa kaldım. Ana oyuna toplamda üç olmak üzere; Aztec, Iroquois ve Sioux adındaki ırklar ekleniyor. Bunlarla beraber AOE’a ilginç bazı yenilikler de geliyor. En başta “WarChief” yani Savaş Şefleri var. Bu şefler aslında aşina olduğumuz Hero’ların kendisi. Diğer birimlerden daha dayanıklılar, daha fazla kabiliyetleri var. Savaşa giden üniteler yanında şefler olduğu zaman, birimleriniz karşı tarafa göre biraz daha etkili oluyorlar. Aslında War Chief’lerden ileri gelen bir özellik. Şefler sadece çevresindekilere yararlı değil, kendilerine ait ufak numaraları da var. Bunlar çatışmayı yönlendirebilecek türden olabiliyor.
Ateş dansı
Şeflerimize ekstra olarak bir de ateş dansı konulmuş. Bu dans fantastik bir üsluba sahip. Ateş etrafında dans edenler; ekonomik, askeri, ticari vs… tüm konularda size ek özellikler temin ediyor. Mesela savaşa giden askerleriniz üstünde bunu kullanarak, birimlerinizin rakiplere göre daha çevik veya güçlü olabilirler. Bu da çarpışmayı kazanmak için oldukça etkili. Ancak bu ateş dansının ek özelliğini nerede kullanacağınız size bırakılıyor. İstediğinize göre karar verebilirsiniz.
Grafikler üstünde biraz daha oynama yapılmış ve bazı ekstralar gelmiş. Bunlar görselliği güzel biçimde etkilemişler. Zaten Age of Empires 3’ün güzel grafikleri vardı. WarChiefs’de bu bazı eklemelerle devam ediyor. Yeni ışık oyunları ve birkaç efekt konulmuş. Sesler konusunda yine söylenecek bir söz yok. Her zaman ki gibi kaliteliler.
Mohawk
Yapay zeka bildiğimiz gibi aynı şekilde. AOE 3’te onu nasıl aklınızda yer ettiyseniz, ek görev paketinde de öyle edeceksiniz. Zaten asıl oyunu oynayanlar, bu konuda zorluk çekmeyecektir. WarChiefs içinde son olarak bir geliştirme menüsü yer alıyor. Bu menü seviye atladığımız zaman bölüm aralarında çıkıyor. Bize eklenecek olan yeni bir birim veya ürünü, buradan seçerek oyuna dahil ediyoruz.
Age of Empires 3’ün ek görev paketi, sistemde derin yenilikler getiriyor. Özellikle ateş dansı ve şef olayı; savaşlar ve gelişme olsun ikisinde de oldukça etkili. AOE 3 serüvenine devam etmek istiyorsanız WarChiefs’e el atabilirsiniz. Yenilikler yapımı hafiften uçuruyor ve biraz işi bozuyor denilebilir. Gene de bir göz atabilirsiniz.

Ekran Görüntüleri:


--------------------------------------------------------------------------------

Age Of Empires III: The Asian DynastiesYÜKLEYEN : TÜRK
TÜRÜ : STRATEJİ
ÇIKIŞ TARİHİ: 2007
Sürüm Adı : Age Of Empires III: The Asian Dynasties
Serial : KDJMG-PF9JB-BYQ3V-H697Q-CWGHC
Crack : Mevcut
Dosya Türü : Sanal Sürücü
Açabilmeniz için önerdiğimiz program : Alcohol %120 (Programa ulaşmak için tıklayınız)

--------------------------------------------------------------------------------

Not: Bu oyun, "Age Of Empires III" oyunun eklenti paketidir ve onun üstüne kurulur. "Age Of Empires III" yüklü olmayan bilgisayara kurulamaz.


--------------------------------------------------------------------------------


RapidShare Bağlantıları:
rapidshare.com Age_Of_Empires_III_The_Asian_Dynasties_FULL_TURK.part1.rar
rapidshare.com Age_Of_Empires_III_The_Asian_Dynasties_FULL_TURK.part2.rar
rapidshare.com Age_Of_Empires_III_The_Asian_Dynasties_FULL_TURK.part3.rar
rapidshare.com Age_Of_Empires_III_The_Asian_Dynasties_FULL_TURK.part4.rar
rapidshare.com Age_Of_Empires_III_The_Asian_Dynasties_FULL_TURK.part5.rar
rapidshare.com Age_Of_Empires_III_The_Asian_Dynasties_FULL_TURK.part6.rar
rapidshare.com Age_Of_Empires_III_The_Asian_Dynasties_FULL_TURK.part7.rar


--------------------------------------------------------------------------------

Oyun Hakkında:
Oyun tarihinin en başarılı yapımlarından olan ve her türden oyun severin üzerinde mutabık kalarak türünün en iyi oyunları arasında gösterdiği tarihi savaş/strateji oyunu Age Of Empires serisinin üçüncüsüne yeni bir genişleme seti daha geldi. Yapımı geçtiğimiz yaz tamamalanan ve ufak rötuşları da bitirilerek ABD'deki tatil sezonu için piyasaya çıkarılması düşünülen eklentinin adı "The Asian Dynasties", yani "Asya Hanedanları". Adından da anlaşılabileceği gibi, Asya, Orta Asya, Çin ve Uzak Doğu tarihine ışık tutacak.

Ekran Görüntüleri:
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Age Of Empires III + Ek Paketler
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Forum Genç :: OYUNLAR :: STRATEJİ-
Buraya geçin: